Każda kobieta marzy o tym, by budzić się rano i wyglądać jak gwiazda filmowa. Spanie w makijażu nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ po pierwsze, rozcieramy go o poduszkę, a po drugie, bardzo źle wpływa na stan naszej cery. Jeśli więc chcemy osiągnąć efekt pięknej twarzy o poranku, z pomocą może przyjść makijaż permanentny.

MAKIJAŻ PERMANENTNY  to zabieg kosmetyczny polegający na trwałym podkreśleniu takich elementów twarzy, jak usta, oczy i brwi. W przypadku oczu jest to wykonanie kreski na dolnej i/lub górnej powiece, w przypadku brwi wyregulowanie ich kształtu i nadanie większej intensywności, natomiast w przypadku ust zaznaczenie i wyregulowanie ich konturów oraz wzmocnienie czerwieni. Makijaż permanentny, w przeciwieństwie do makijażu zwykłego, wytrzymuje od 3 do 5 lat. Makijaż permanentny jest w swej istocie formą tatuażu. Polega na wprowadzeniu pod skórę barwników naturalnych. Pigmenty wprowadza się nieco płycej, niż w przypadku tatuażu zwykłego, bo zaledwie do drugiej lub trzeciej warstwy naskórka.

PRZEBIEG ZABIEGU

Wykonanie makijażu permanentnego zazwyczaj dzieli się na dwa etapy:
I. Wprowadzanie barwnika pod skórę – po nałożeniu maści znieczulających (w przypadku ust jest to znieczulenie dentystyczne), za pomocą pojedynczej igły,  wprowadza się naturalny, ziołowy barwnik. Dla ust zazwyczaj wybiera się kolor o 2-3 tony ciemniejszy od naturalnego. Kreski na powiekach wykonuje się czernią lub brązem. Brwi natomiast traktuje się odcieniami czerni i szarości. Zabieg może trwać od 1 do 3 godzin.
II. Poprawa makijażu – po ok. 2 dniach od nałożenia barwników, skóra zaczyna się złuszczać i pokrywać strupkami. Należy odczekać do momentu, gdy znikną one zupełnie (ok. 2 tygodnie) i wówczas wykonuje się korektę. Dzięki temu makijaż jest bardziej precyzyjny i wygląda naturalnie. Korekta trwa od 30 min do 2 godzin.

PIELĘGNACJA

Pielęgnacja przed wykonaniem makijażu kreska górna oraz dolna:
Istotne jest, żeby zadbać o nawilżenie i wygładzenie skóry powiek.
W przypadku powiek wrażliwych i skłonnych do opuchnięć warto przed zabiegiem przyjmować leki homeopatyczne z arniki lub Aescin (tabletki ziołowe z wyciągiem z nasion kasztanowca).
Warto tez zastanowić sie nad wykonaniem henny rzęs, ponieważ po zabiegu nie można ich malować przez min. 10 dni.
Po wykonaniu makijażu przez 10 dni po zabiegu:
Nie moczyć, nie trzeć, nie dotykać skóry w miejscu pigmentacji.
Skóra poddawana pigmentacji w żadnym wypadku nie może być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistke.
Nie należy chodzić do sauny, solarium, korzystać z zabiegów SPA, należy wykluczyć kąpiele w basenie, w jeziorze itp.
Nie stosować cieni i maskary do rzęs.
Krem pod oczy i na powieki wklepywać w odległości 0, 5 – 1 cm od pigmentowanych kresek.
Przez kilka dni po zabiegu unikać sauny oraz basenu
Strupki absolutnie nie należy odrywać, ani w żądny sposób ingerować
Opalanie się jest niewskazane przez 6 tygodni po wykonaniu makijażu

UWAGA!!! W przypadku nie przestrzegania zasad pielęgnacji mogą wystąpić odbarwienia.

Brwi

Pielęgnacja przed wykonaniem makijażu trwałego brwi.
Brwi najlepiej nie regulować przez ok. 1 miesiąc, daje to możliwość idealnego doboru kształtu do naturalnej linii włosków brwi. Należy tez zadbać o skórę w miejscu brwi i dookoła nich. Jeśli skóra jest zbyt sucha – należy ja nawilżyć, zgrubiała i matowa – wykonać peeling i nałożyć maskę lub ampułkę, zbyt tłusta – oczyścić. Bardzo dobre efekty uzyskuje sie poprzez wykonanie jednego lub dwóch zabiegów mikrodermabrazji, skóra jest wówczas gładka, elastyczna i przy odpowiedniej pielęgnacji – nawilżona. Tak przygotowana skóra lepiej chłonie pigment, pozwala nam na wykonanie jeszcze bardziej precyzyjnego rysunku. W efekcie końcowym brwi są bardziej wyraziste i utrzymują się w takim stanie dłuższy czas.
Pielęgnacja po wykonaniu makijażu trwałego przez 10 dni po zabiegu:
Nie moczyć, nie trzeć, nie dotykać skóry w miejscu pigmentacji.
Skóra poddawana pigmentacji w żadnym wypadku nie może być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistke.
Nie należy chodzić do sauny, solarium, korzystać z zabiegów SPA, należy wykluczyć kąpiele w basenie, w jeziorze itp.
Brwi należy nawilżać raz dziennie przez pierwsze 3 dni, smarując pigmentowana powierzchnie bardzo cienka warstwa specjalnego kremu z witamina E LTL, wzmacniającego ochronę skóry, który otrzymują państwo przy zabiegu.
UWAGA!!! W przypadku nie przestrzegania zasad pielęgnacji mogą wystąpić odbarwienia!

Po zagojeniu:
Nie dopuszczać do wysuszenia, oraz mocnego opalania pigmentowanej skóry.
Unikać agresywnych peelingów w miejscu makijażu trwałego.

Usta.

Pielęgnacja przed wykonaniem makijażu trwałego ust:
Obowiązkowo należy przyjmować tabletki HEVIRAN 800 – 2 razy dziennie przez 3 dni przed zabiegiem. Lek ten jest preparatem przeciwwirusowym, chroni przed wystąpieniem opryszczki. Aktywna opryszczka uniemożliwia nam wykonanie makijażu trwałego, zabieg powinniśmy wykonywać po 2 tygodniach od całkowitego zagojenia sie opryszczki. Nieregularne przyjmowanie HEVIRANU lub całkowity brak przyjmowania HEVIRANU upoważnia nas do odmówienia wykonania zabiegu i przesunięcia wizyty na dalszy termin.
Istotne jest, żeby zadbać o nawilżenie i wygładzenie powierzchni ust. Spierzchnięte i spękane usta słabiej przyjmują pigment.
Należy tez zadbać o skore wokół ust, zwłaszcza, jeśli kształt ust miałyby być naddawany lub tez wykonywany miąłby być efekt Lip Light. Wówczas doskonałym rozwiązaniem jest wykonanie kilku zabiegów mikrodermabrazji, które uelastyczniają i wygładzają skore oraz drobne zmarszczki mimiczne tworzące sie wokół ust. Skóra staje sie miękka i nawilżona.
Tak przygotowana skóra lepiej chłonie pigment, pozwala nam na wykonanie jeszcze bardziej precyzyjnego rysunku. W efekcie końcowym usta są bardziej wyraziste, mają bardziej soczysty kolor i utrzymują sie w takim stanie przez dłuższy czas.
Pielęgnacja po wykonaniu makijażu trwałego ust: przez 10 dni po zabiegu:
Przez 3 dni po zabiegu obowiązkowo należy przyjmować 2 razy dziennie tabletki HEVIRAN 800.
Nie moczyć, nie trzeć, nie dotykać skóry w miejscu pigmentacji.
Skóra poddawana pigmentacji w żadnym wypadku nie może być myta mydlę ani traktowana innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistke.
Nie należy chodzić do sauny, solarium, korzystać z zabiegów SPA, należy wykluczyć kąpiele w basenie, w jeziorze itp.

TRWAŁOŚĆ MAKIJAŻU

Trwałość makijażu permanentnego zależy zarówno od barwników wykorzystanych do jego wykonania, jak indywidualnych cech kobiety. Najczęściej jego efekt utrzymuje się prze ok. 3 lata, po tym czasie zalecane jest jego poprawienie, w celu zwiększenia intensywności barwników. Specjaliści twierdzą także, że aby wydłużyć trwałość makijażu permanentnego, należy unikać częstego opalania. Promienie słoneczne mają bowiem właściwości rozjaśniające pigment.

UWAGA
PRZED WYKONANIEM MAKIJAŻU PERMANENTNEGO NALEŻY POINFORMOWAC O WSZELKICH WYPEŁNIENIACH ORAZ OSTRZYKIWANIACH, JEŚLI SĄ PLANOWANE, LEPIEJ WYKONAC PO MAKIJAŻU TRWAŁYM.